Cena pohřbu

Cena pohřbu je závislá na mnoha faktorech a není možné určit cenu pohřbu, pokud nevíme, jak má pohřeb vypadat. Můžeme říct, že ceny pohřbů se pohybují od deseti tisíc až po statisíce. Podle zákona ale není možné zveřejňovat ceny pohřbů na internetových stránkách. Na vyžádání vám ale vytvoříme kalkulaci.

Nejlevnější pohřeb

Nejlevnější pohřeb je takzvaný pohřeb bez obřadu, čili samotná kremace. Tento typ pohřbu zahrnuje kremační rakev, smuteční oznámení, kremaci a vyřízení úmrtního listu.

Ekonomický pohřeb

Ekonomická varianta pohřbu je nejlevnějším pohřbem s obřadem. Tento typ pohřbu je možné objednat pouze v Ústřední obřadní síni na Olšanských hřbitovech. Cena zahrnuje převoz zesnulého, parte, rakev, pronájem obřadní síně, základní květinovou výzdobu, kremaci a vyřízení úmrtního listu. V této podobě je pohřeb kompletní a není možné ho nijak měnit.

Pohřeb s obřadem

Pohřeb s obřadem je pak cenově velice rozmanitý. Záleží samozřejmě na typu pohřbu, který zvolíte, ale i na jeho velikosti a honosnosti. Pohřeb žehem vychází přibližně na polovinu základní ceny oproti pohřbu do země. K navýšení základní ceny u obou typů pak dochází, pokud si pozůstalí přiobjednají nějaké nadstandardní služby a podobně. Nejdražší pohřby mohou dosáhnout i ceny v řádech statisíců korun.