Poradna

Nevíte si rady se zařizováním kolem pohřbu, veškerými náležitostmi, nebo vám dělá starosti oblečení na pohřeb a podobně? S tím vším vám dokáže poradit online poradna. Navíc přidává i rady o vdovských a sirotčích důchodech nebo nároku na pohřebné.

Jste tu správně, pokud vás zajímá:

Paragraf na pohřeb

Placené volno na pohřeb můžete využít v mnoha případech, v zásadě hlavně tehdy, pokud se jedná o pohřeb člena blízké rodiny. U rodiny vzdálenější pak záleží na tom, kdo pohřeb zajišťoval i další okolnostech.

Sirotčí a vdovský důchod

Smrt blízkého člověka je v každém případě nepříjemná. Její následky jsou o to horší, pokud jsou na zemřelém ekonomicky závislí další lidé. Částečně může jejich ekonomickou situaci vyřešit vdovský nebo sirotčí důchod. Kdy na něj ale máte nárok? Odpoví vám online poradna pohřební služby.

Nárok na pohřebné

Nárok na příspěvek za vypravení pohřbu vám nevzniká automaticky při uspořádání jakéhokoliv pohřbu. Na pohřebné se vztahují jasná pravidla, kdy a komu může být vyplaceno a neexistují žádné výjimky.

Etiketa pohřbu

Mnoho otázek vyvstává také v souvislosti s oblečením na pohřeb, smuteční řečí nebo samotnou účastí na posledním rozloučení. V poradně pohřební služby najdete odpovědi na nejrůznější otázky od hudby, přes nekrology až k financování pohřbů.